O nás

Naše rodinné vinárstvo a vinohradníctvo hospodári na 8 ha vlastných a prenajatých viníc v meste Modra a Pezinok. Na výrobu našich vín používame výhradne vlastné dopestované hrozno, pretože sme presvedčení, že našim zákazníkom iba tak ponúkame najvyššiu kvalitu. Zachovávame  tradíciu pestovania viniča a výroby vína a vinárskych tradícií v rodine a Malokarpatskom regióne. Svojou prácou dosahujeme vína s prívlastkom „terroir“, v čom nám pomáha súčasná  technológia a kvasinka, vyselektovaná z modranských vinohradov. Víno Purus sú prevažne biele vína, sústreďujeme sa na odrody Veltlínske zelené a Rizling rýnsky.

Vínka vyrábame klasickou, ale aj modernou technológiou, pričom v kvasnom procese zohráva veľkú úlohu riadené kvasenie, ktoré je obzvlášť dôležité pri bielych vínach. Našou snahou je prezentovať víno ako prírodný produkt. Preto vína vyrábame bez chemickej stabilizácie, čo vínku dáva priestor na zrenie vo fľaši a pri vhodnom uskladnení má priestor aj na niekoľkoročné fľašové vyzrievanie.

Nami vyrobené vína sú výsledkom skúseností a znalostí odovzdaných počas štyroch generácii vinárov a vinohradníkov v našej rodine.

Ochutnávky našich vín sa uskutočňujú v meste Modra, v historickej 350 ročnej pivnici, ktorá sa nachádza len 25 kilometrov od Bratislavy. Ak by ste uprednostnili iné prostredie, je možné sa stretnúť vo vašom domácom prostredí, u klienta, na firemných akciách, alebo kdekoľvek podľa vašich predstáv.