Mladé vínka ročníka 2017 už v predaji
17. novembra 2017

 BLOG

Nafľašovali sme už mladé vínka z ročníka 2017. Dve biele vína – obľúbené MOJE a TVOJE, a úplne novú odrodu – Peseckú leánku. A k tomu ešte jednu špecialitku – biele víno z modrej odrody:

> MOJE A TVOJE 2017 – polosuché – TERROIR PIESOK
Ľahké svieže cuvée s ovocným charakterom, prirodzene aromatické. Atraktívny názov v sebe spája dve odrody – Müller Thurgau a Muškát Moravský. Vôňa zaujme primárnou aromatikou muškátu, lipového kvetu a marakuje. V chuti nájdeme dobre vybalansovaný cukor s kyselinou a tón zeleného orecha. V závere Vás poteší dlhá dochuť. Odporúčame: jedlá z hydiny, grilovaná zelenina, tvrdé syry aj jemne pikantné jedlá.

> PESECKÁ LEÁNKA 2017 – suché – TERROIR PIESOK
Pesecká leánka (Feteasca regala) je rumunská odroda, ktorá vznikla krížením našej známej odrody Dievčie hrozno (Leánka) a rumunskej Grasa de Cotnari. Víno má krásnu zlatistú farbu. Vôňa aj chuť sa nesú v muškátových arómach, môžeme ucítiť aj tóny zrelej broskyne. Celkový buket je veľmi výrazný a intenzívny. Odporúčame: k ľahkým jedlám na spôsob pošírovania, zelenina, a ovocné šaláty.

> ST. LAURENT BLANC 2017 – suché – TERROIR HLINA
Toto neobvyklé biele víno je vyrobené z modrej odrody Svätovavrinecké jej rýchlym spracovaním. Tento spôsob je známy ako „Blanc de Noir“ (biele z modrého), a pochádza z Francúzska. Vínu dominuje aróma drobného bobuľového ovocia, ako sme zvyknutí pri ružových vínach. Harmóniu a sviežosť je cítiť v každom dúšku. Odporúčame: ľahšie úpravy mäsa, králik, polotvrdé syry a šaláty.

Celý aktuálny sortiment nájdete v našom eshope >>

 

shazucha

shazucha

In the same category

0 komentárov